Seo Hocam

Geri git   Seo Hocam > Mobil & Tablet Dünyası > Android & IOS Uygulama Geliştirme

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05-15-2017, 12:03 PM
Administrator

Seohocam is on a distinguished road
Standart Android Cihazlara Format Atmalama Nasıl Yapılır?

Android cihazlarımızda bazen format atmak zorunda kalıyoruz. Örnegin Ciyazınıza koyduğumuz modeli unuttuğunuzda sizden gmail hesabı istiyor yoksa eğer ciyazınıza tanımladığınız gmail hesabınız tek yapmanız gereken şey format. Bu durumda ciyazınızdaki tüm veriler silinecektir. Fabrika ayarına dönecektir ciyazınız

Android işletim sistemli ciyazlarda bilgisayar & laptop gibi kullanıma bağlı olarak yavaşlama olabilir yada sisteminiz düzgün çalışmayabilir. Samsung Galaxy android işletim sistemli ciyazlarınız bu yazımızı okuyarak ilk gün ciyazı aldıgınız haline getirebilir yani format atabilirsiniz. Bu format atma işlemi ciyazınızdaki kayıtlı rehber- mesaj - resim - programlar vs. dosyalarınızı silecektir. Format atmadan önce mutlaka bilgisayarınıza yedekleme işlemi yapmalısınız. Telefonunuzu bilgisayara bağlayarak tüm dosyaları ciyanıza alabilirsiniz. Ciyazınızdaki rehberinide sim kartınıza tasıyarak rehber yedeğini de bu şekilde alın. Samsung Galaxy Android işletim sistemli telefonunuza format atmak için 2 yöntem bulunmaktadır. Menü > Ayarlar > Gizlilik > Fabrika ayarlarını Sıfırla bölümüne telefonunuzu ilk gün aldıgınız hale getirebilirsiniz. Telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855# tuşlama yaparak arama yaptığınızda telefonunuza format atabilirsiniz. Bir baska yöntem ise ciyazınızda fazla cizme modeli denemesi yaptınızda bunun sonucunda telefonunuz sizden e-mail şifre istiyor. İnternet olmadıgı için giriş yapamadınız veya E-mail ve şifrenizi unuttunuz. O zaman ne yapıyoruz ciyazınızı kapalı konumuna getirip ortadaki tuşa basıp sonrasında açma / kapama { power } tuşuna basıyoruz aynı zamanda ses açma tusuna basıyoruz.Hepsine aynı anda basın. Telefon açılana kadar basılı tutun tuşları. Telefonunuz açıldığında karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçilir ve reboot now ile format atarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Samsung Galaxy Android işletim sistemli ciyazınıza yukarıdaki üç yöntemle format atabilir ilk günkü haline getirebilirsiniz.

android-nougat.jpg

Konu Seohocam tarafından (05-15-2017 Saat 12:04 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Android format,telefonuma format,format nasıl atılır, samsung format, samsung telefon format

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil